Šķidrā pārtika

Šogad labdarības maratonā Dod Pieci saziedoti 438 197 eiro!

Šī summa nodrošinās pilnvērtīgu uzturu neārstējami slimajiem cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši, kā arī citu paliatīvās aprūpes atbalsta terapiju.

Karuselis
Dzīves beigās rūpes ir tikpat svarīgas kā sākumā!

DOD PIECI! komanda
Paliatīvajā aprūpē nonāk visu vecumu cilvēki ar ļoti dažādām diagnozēm, bet kopsaucējs ir viens – slimība ir neārstējama.

Ziņas

Dimanta: Tādu tempu kā lēmumos par Covid-19 gribētu redzēt arī paliatīvās aprūpes sakārtošanā

Covid-19 pandēmijas laikā valsts nauda atvēlēta gan dīkstāves pabalstiem, gan mediķu darbam. Organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta šādu pašu tempu lēmumu pieņemšanā vēlētos redzēt arī paliatīvās aprūpes sakārtošanā.
21.04.2020.

Mūžībā devusies «Dod pieci!» paliatīvās aprūpes paciente, jaunā māmiņa Linda

Mūžībā devusies paliatīvās aprūpes paciente Linda, kuras dzīves stāsts labdarības maratona “Dod pieci!” laikā aizkustināja daudzus ziedotājus.
04.02.2020.

«Ziedot.lv» aicina pieteikties, ja nepieciešams atbalsts paliatīvai aprūpei

Ne vien īpašo šķidro pārtiku, bet arī paladziņus un pieaugušo autiņbikses, fizioterapeitu mājās, medicīnas transportu un psihologa atbalstu visai ģimenei tagad iespējams segt tiem, kuri vēršas labdarības organizācijā "Ziedot.lv" un lūdz palīdzību paliatīvās aprūpes nodrošināšanā. Labdarības maratons "Dod pieci!" oficiāli noslēdzās 7. janvārī un kopumā tajā saziedoti 443 000 eiro, bet no gada vidus vismaz specializēto pārtiku beidzot sola apmaksāt valsts.
26.01.2020.

«Dod pieci» savāktā nauda arī pēc tam, kad šķidro pārtiku apmaksās valsts, būs noderīga paliatīvās aprūpes pacientiem

Latvijas Radio paliatīvās aprūpes sistēmas sakārtošanai veltītais projekts "Izmisuma zonā" un arī aizvadītā gada nogalē šim mērķim veltītais sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!” ir nesis augļus. Par šo problēmu vairs nevar nerunāt politikas veidotāji, tāpat jau jūtams praktisks pienesums – Veselības ministrija un Labklājības ministrija kopā ar Nacionālo veselības dienestu ir izstrādājušas paliatīvās aprūpes pakalpojumu ceļvedi pieaugušajiem. Bet nedēļas sākumā kļuva zināms – no gada vidus paliatīvās aprūpes pacientiem tiks apmaksāta šķidrā pārtika. "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta gan skaidro – ziedotie līdzekļi arī pēc tam, kad šķidro pārtiku apmaksās valsts, paliatīvās aprūpes pacientiem būs ļoti noderīgi.
22.01.2020.

Valsts apmaksās šķidro ēdināšanu neārstējamiem pacientiem

No šā gada otras puses neārstējami slimu pacientu šķidro ēdināšanu apmaksās valsts. Tas nozīmē, ka sabiedrisko mediju labdarības maratonam “Dod pieci” ir ne vien izdevies savākt līdzekļus nedziedināmi slimu pacientu ēdināšanai šogad, bet arī, aktualizējot paliatīvās aprūpes pieejamības jautājumus, mainīt valstī ierasto kārtību.
20.01.2020.