Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir Dod Pieci?

Labdarības maratons Dod Pieci ir daļa no starptautiska projekta “Serious Request”, kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni. Pirmā stikla studija darbojās 2004. gada pirmssvētku laikā Nīderlandes pilsētā Utrehtā, savukārt pirmais labdarības maratons Latvijā noritēja 2014. gada decembrī.

Kam ir palīdzējis Dod Pieci?

2014. gada decembrī pirmajā labdarības maratonā Dod Pieci tika saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5 tūkstošiem trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju.

2015. gadā saziedotie 135 546 eiro sniedza asistenta atbalstu vairāk nekā 50 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

2016. gadā tika saziedota līdz šim lielākā summa Dod Pieci vēsturē – 190 910 eiro, kas nodrošināja iespēju sarīkot 21 nometni onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā atbalsta saņemšanai.

Kad un kur šogad notiks Dod Pieci?

Labdarības maratons Dod Pieci šogad noritēs no 17.-23. decembrim, un pirmo reizi Latvijas Radio 5 – Pieci.lv stikla studija atradīsies Doma laukumā, kur ik gadu šajā laikā norit arī tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš.

Kam šogad aicina ziedot Dod Pieci?

Latvijā 1200 bērnu dzīvo bērnu namos – bez vecākiem un bez ģimenes, ik dienu saskaroties ar mīlestības trūkumu, pamestību un vardarbību. Ikviens bērns ir pelnījis augt ģimenē, tāpēc šajā labdarības maratonā Dod Pieci iegūtie ziedojumi tiks novirzīti atbalsta programmai Plecs, kas no 2018. gada sniegs emocionālu un praktisku palīdzību vecākiem, kuri savā ģimenē vēlas uzņemt bērnus no bērnu nama.

Izmantojot Ziedot.lv infrastruktūru un uzkrātās zināšanas, Plecs strādās ciešā sadarbībā ar citām šīs jomas nevalstiskajām organizācijām, kā arī valsts un pašvaldību institūcijām, lai maksimāli atvieglotu bērnu namos nonākušo bērnu nokļūšanu ģimenēs, kuras tos vēlas uzņemt. Tavs ziedojums palīdzēs to paveikt!

Kam palīdzēs Plecs?

Atbalsta programma Plecs ir domāta ikvienam, kurš vēlas sniegt ģimenes rūpes bērniem no bērnu nama. Par labdarības maratonā Dod Pieci savāktajiem ziedojumiem tiks sniegta praktiska un emocionāla palīdzība cilvēkiem, kuri ir gatavi kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju, viesģimeni vai mentoru.

Ar konsultācijām, apmācībām un padomiem Plecs būs blakus procesā jau no brīža, kad sirdī dzimusi doma, ka savā ģimenē varētu uzņemt bērnu. Plecs sniegs atbalstu, kad būs jāiesniedz dokumenti atbildīgajām institūcijām, kad būs jāiziet apmācība un izvērtēšana, un atbalstīs arī tad, kad ģimenē tiks uzņemts bērns no bērnu nama.

Kā var ziedot Dod Pieci?

Ziedot jebkurā paša izvēlētajā apmērā no 3. novembra varēs ziedot.lv mājas lapā.

Dziesmu par minimālo ziedojumu 5 eiro apmērā varēs pieteikt no 4. decembra Dod Pieci mājas lapā www.dodpieci.lv.

Stikla studijas ziedošanas kastītē ziedojumu paša izvēlētajā apmērā varēs veikt labdarības maratona norises laikā no 17.-23. decembrim Doma laukumā.

No 3. novembra un visu labdarības maratona norises laiku ziedot iespējams, zvanot uz labdarības tālruni 90067005*.

*Maksa par zvanu 1,42 eiro, t. sk. Lattelecom apkalpošanas maksa par katru zvanu 12,1%. Ja neizdodas ziedot, zvanot no mobilā tālruņa, aicinām sazināties ar savu mobilo sakaru operatoru, lai noskaidrotu vai izvēlētais tarifs ļauj veikt zvanus uz labdarības tālruņiem. Diemžēl priekšapmaksas karšu lietotājiem nav iespējams ziedot, zvanot uz labdarības tālruni.

Kādu palīdzību nodrošinās minimālais ziedojums 5 eiro apmērā?

Labdarības maratona Dod Pieci laikā veiktais minimālais ziedojums – 5 eiro par vienu dziesmu – nozīmēs vismaz pusstundu Pleca sniegtā atbalsta vecākiem, kas savā ģimenē uzņem bērnus no bērnu namiem.

Vai Ziedot.lv ietur komisijas maksu par veiktajiem ziedojumiem?

Ziedot.lv par saņemtajiem ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk tai paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Dod Pieci ziedojumiem.

Vai varu izvēlēties ziedot par jebkuru dziesmu?

Dod Pieci norises laikā Latvijas Radio 5 – Pieci.lv muzikālā formāta ierobežojumi nepastāv, un ēterā tiks atsakaņotas visas dziesmas, kuras vēlēsies dzirdēt ziedotāji, sākot ar fragmentu no Mocarta “Mazās nakts mūzikas” un beidzot ar desmit minūšu gariem “Pink Floyd” skaņdarbiem. Radikālāko žanru mūziku atskaņosim diennakts tumšākajā laikā.

Kā es varu sekot līdzi Dod Pieci norisei?

Dod Pieci norisei no 17.-23. decembrim 24 stundas diennaktī varēs sekot Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā, tiešsaistē www.dodpieci.lv un www.lsm.lv. Katru nakti līdz pat pl.06:00 maratonam līdzi sekot varēs arī Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Kad dziesma, par kuru ziedoju, skanēs Pieci.lv ēterā?

Tiklīdz par dziesmu ir saņemts ziedojums, Pieci.lv mūzikas departaments piemeklē tuvāko piemērotāko atskaņošanas laiku radio ēterā. Tā kā nav iespējams prognozēt dziesmu pasūtīšanas intensititāti, katras dziesmas precīzu izskanēšanas laiku nav iespējams pateikt. Viens no galvenajiem principiem ir atskaņot pēc iespējas vairāk dziesmu bez atkārtošanās. Visu atskaņoto dziesmu saraksts maratona norises laikā būs pieejams Dod Pieci mājas lapā www.dodpieci.lv.

Lielākās izredzes savu dziesmu sagaidīt ēterā ir tad, ja tā ir labi atpazīstama un populāra, kā arī, ja ziedojums veikts savlaicīgi. Dziesmas, kuras netiek atskaņotas radio ēterā labdarības maratona laikā, pēc tā noslēguma varēs dzirdēt Pieci.lv ēterā katru sestdienu no pl.17:00-20:00.

Vai varu pieteikt dziesmu, veicot ziedojumu Dod Pieci stikla studijā?

Dziesmas par ziedojumiem var pieteikt arī, veicot ziedojumu ziedojumu kastītē, kas atrodas Dod Pieci stikla studijā Doma laukumā. Veicot ziedojumu klātienē, aicinām tam pievienot lapiņu ar precīzu informāciju, norādot ziedotāja vārdu, dziesmu un izpildītāju, ziedoto summu. Ja vēlies, vari pievienot arī plašāku komentāru par sevi un kāpēc veikts ziedojums.

No 17.-23. decembrim ziedot un pieteikt savu dziesmu var arī Dod Pieci stikla studijas Info punktā, kur varēs ziedot arī ar maksājumu karti.