Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir Dod Pieci?

Labdarības maratons Dod Pieci ir daļa no starptautiska projekta “Serious Request”, kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni. Pirmā stikla studija darbojās 2004. gada pirmssvētku laikā Nīderlandes pilsētā Utrehtā, savukārt pirmais labdarības maratons Latvijā noritēja 2014. gada decembrī.

Kam ir palīdzējis Dod Pieci?

2014. gada decembrī pirmajā labdarības maratonā Dod Pieci tika saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5 tūkstošiem trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju.

2015. gadā saziedotie 135 546 eiro sniedza asistenta atbalstu vairāk nekā 50 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

2016. gadā tika saziedota 190 910 eiro, kas nodrošināja iespēju sarīkot 21 nometni onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā atbalsta saņemšanai.

2017. gadā saziedotie līdzekļi 358 121 eiro apmērā, nodrošinās 35 812 stundas emocionālas un praktiskas palīdzības atbalsta programmā Plecs ģimenēm, kuras vēlas dot mājas bērniem no bērnu namiem.

Kad un kur šogad notiks Dod Pieci?

Labdarības maratons Dod Pieci šogad noritēs no 17.-23. decembrim, un Latvijas Radio 5 –Pieci.lv stikla studija atradīsies Doma laukumā, kur ik gadu šajā laikā norit arī tradicionālaisZiemassvētku tirdziņš.

Kam šogad aicina ziedot Dod Pieci?

Šogad labdarības maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju “Ziedot.lv” tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenēs ienāks bērns – šī programma sniedzas tālāk par bērna barošanu un pareizu turēšanu, tā pievērsīsies arī vecāku savstarpējām attiecībām, empātijai, un tam, ka veidot tādas attiecības ar bērnu, kas ļauj apzināti virzīt un sekot viņa attīstībai un uzvedībai, nevis instinktīvi reaģēt uz notiekošo.

Kam palīdzēs mācību programma?

Sadarbojoties gan esošajiem mācību centriem, gan ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem, saziedoto līdzekļu apmērā, kursi bez maksas būs pieejami visā Latvijā.

Kā var ziedot Dod Pieci?

Ziedot jebkurā paša izvēlētajā apmērā no 3. novembra varēs ziedot.lv mājas lapā.

Dziesmu par minimālo ziedojumu 5 eiro apmērā varēs pieteikt no 10. decembra “Dod Pieci” mājas lapā www.dodpieci.lv.

Stikla studijas ziedošanas kastītē ziedojumu paša izvēlētajā apmērā varēs veikt labdarībasmaratona norises laikā no 17.-23. decembrim Doma laukumā.

Kādu palīdzību nodrošinās minimālais ziedojums 5 eiro apmērā?

Labdarības maratona Dod Pieci laikā veiktais minimālais ziedojums – 5 eiro par vienu dziesmu – nozīmēs vismaz pusstundu praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem, kuru ģimenē piedzimis bērns.

Vai Ziedot.lv ietur komisijas maksu par veiktajiem ziedojumiem?

Ziedot.lv par saņemtajiem ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk tai paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no “Dod Pieci” ziedojumiem.

Vai varu izvēlēties ziedot par jebkuru dziesmu?

Dod Pieci norises laikā Latvijas Radio 5 – Pieci.lv muzikālā formāta ierobežojumi nepastāv, unēterā tiks atsakaņotas visas dziesmas, kuras vēlēsies dzirdēt ziedotāji, sākot ar fragmentu noVāgnera “Loengrīna” un beidzot ar desmit minūšu gariem “Metallica” skaņdarbiem.Radikālāko žanru mūziku atskaņosim diennakts tumšākajā laikā.

Kā es varu sekot līdzi Dod Pieci norisei?

Dod Pieci norisei no 17.-23. decembrim 24 stundas diennaktī varēs sekot Latvijas Radio 5 –Pieci.lv ēterā, tiešsaistē www.dodpieci.lv un www.lsm.lv. Katru nakti līdz pat pl.06:00 maratonam līdzi sekot varēs arī Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Kad dziesma, par kuru ziedoju, skanēs Pieci.lv ēterā?

Tiklīdz par dziesmu ir saņemts ziedojums, Pieci.lv mūzikas departaments piemeklē tuvākopiemērotāko atskaņošanas laiku radio ēterā. Tā kā nav iespējams prognozēt dziesmu pasūtīšanas intensititāti, katras dziesmas precīzu izskanēšanas laiku nav iespējams pateikt. Viens no galvenajiem principiem ir atskaņot pēc iespējas vairāk dziesmu bez atkārtošanās. Visu atskaņoto dziesmu saraksts maratona norises laikā būs pieejams Dod Pieci mājas lapā www.dodpieci.lv.

Lielākās izredzes savu dziesmu sagaidīt ēterā ir tad, ja tā ir labi atpazīstama un populāra, kā arī, ja ziedojums veikts savlaicīgi. Dziesmas, kuras netiek atskaņotas radio ēterā labdarības maratona laikā, pēc tā noslēguma varēs dzirdēt Pieci.lv ēterā katru sestdienu no pl.17:00-20:00

Vai varu pieteikt dziesmu, veicot ziedojumu Dod Pieci stikla studijā?

Dziesmas par ziedojumiem var pieteikt arī Dod Pieci stikla studijas Infopunktā, kur varēs ziedot arī ar maksājumu karti.