Šķidrā pārtika

2019

Karuselis
Dzīves beigās rūpes ir tikpat svarīgas kā sākumā!

438 197 eiro

Šī summa nodrošinās pilnvērtīgu uzturu neārstējami slimajiem cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši, kā arī citu paliatīvās aprūpes atbalsta terapiju.

LĪDZ ŠĪ GADA LABDARĪBAS MARATONAM ATLIKUŠAS

Dienas
Stundas
Minūtes

Šī gada labdarības maratons Dod Pieci! veltīts neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei un paliatīvās aprūpes sistēmai Latvijā.
TAVI 5€ = viena šķidrās pārtikas ēdienreize cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar.

Video

Vinetas pieredzes stāsts | #DodPieci2019

Vinetas pieredzes stāsts | #DodPieci2019

Vents Sīlis par šī gada #DodPieci tēmu

Vents Sīlis par šī gada #DodPieci tēmu

Ziņas

Pakāpeniski sāk apmaksāt speciālo uzturu pieaugušajiem pacientiem

Pakāpeniski sāks finansēt no valsts budžeta līdzekļiem speciālo uzturu arī smagi slimajiem pieaugušajiem pacientiem, paredz otrdien, 14. jūlijā, apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtību.
14.07.2020.

Dimanta: Tādu tempu kā lēmumos par Covid-19 gribētu redzēt arī paliatīvās aprūpes sakārtošanā

Covid-19 pandēmijas laikā valsts nauda atvēlēta gan dīkstāves pabalstiem, gan mediķu darbam. Organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta šādu pašu tempu lēmumu pieņemšanā vēlētos redzēt arī paliatīvās aprūpes sakārtošanā.
21.04.2020.

Mūžībā devusies «Dod pieci!» paliatīvās aprūpes paciente, jaunā māmiņa Linda

Mūžībā devusies paliatīvās aprūpes paciente Linda, kuras dzīves stāsts labdarības maratona “Dod pieci!” laikā aizkustināja daudzus ziedotājus.
04.02.2020.

«Ziedot.lv» aicina pieteikties, ja nepieciešams atbalsts paliatīvai aprūpei

Ne vien īpašo šķidro pārtiku, bet arī paladziņus un pieaugušo autiņbikses, fizioterapeitu mājās, medicīnas transportu un psihologa atbalstu visai ģimenei tagad iespējams segt tiem, kuri vēršas labdarības organizācijā "Ziedot.lv" un lūdz palīdzību paliatīvās aprūpes nodrošināšanā. Labdarības maratons "Dod pieci!" oficiāli noslēdzās 7. janvārī un kopumā tajā saziedoti 443 000 eiro, bet no gada vidus vismaz specializēto pārtiku beidzot sola apmaksāt valsts.
26.01.2020.

«Dod pieci» savāktā nauda arī pēc tam, kad šķidro pārtiku apmaksās valsts, būs noderīga paliatīvās aprūpes pacientiem

Latvijas Radio paliatīvās aprūpes sistēmas sakārtošanai veltītais projekts "Izmisuma zonā" un arī aizvadītā gada nogalē šim mērķim veltītais sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!” ir nesis augļus. Par šo problēmu vairs nevar nerunāt politikas veidotāji, tāpat jau jūtams praktisks pienesums – Veselības ministrija un Labklājības ministrija kopā ar Nacionālo veselības dienestu ir izstrādājušas paliatīvās aprūpes pakalpojumu ceļvedi pieaugušajiem. Bet nedēļas sākumā kļuva zināms – no gada vidus paliatīvās aprūpes pacientiem tiks apmaksāta šķidrā pārtika. "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta gan skaidro – ziedotie līdzekļi arī pēc tam, kad šķidro pārtiku apmaksās valsts, paliatīvās aprūpes pacientiem būs ļoti noderīgi.
22.01.2020.